Rendőrségi feljelentések

Minden embernek a saját ügye és a saját bejelentése a legfontosabb. Könnyen rásütjük a rendőrségre, hogy “nem csinálnak semmit”, ha nem érkeznek ki perceken belül egy állatkínzásgyanús cselekményhez vagy bármely más, általunk tett bejelentéshez.

De mi is az a “semmi”, amit tesznek nap mint nap?

Örvendetes módon csökken például azok száma évről évre, akik nem hordanak magukkal személyazonosító okmányt és/vagy nem hajlandóak azt kérésre felmutatni, de mégis, még 2017-ben is 5527 embert kellett emiatt előállítani. Ha ezt az 5527 intézkedést máshol lehetett volna “felhasználni”…

Az elmúlt években rendre 1 millió fölött az igazoltatások száma. Sokak szerint talán ez is ugyanolyan “hülyeség” minthogy személyazonosító okmányt hordjunk magunkkal, de ha szakbarbárként csak abból indulunk ki, hogy hány embert köröznek állatkínzás bűncselekmény elkövetése miatt, máris indokoltabbnak érezzük az igazoltatások magas számát…

Állatkínzás miatt elfogatóparancs alapján a mai napon (2021. 01. 13.) például 9 személy áll körözés alatt, a naprakész nyilvántartás ezen a linken érhető el: http://www.police.hu/…/elfogatoparancs-alapjan-korozott…

Van, aki nem hajlandó önként megjelenni a hatóságok előtt, ilyenkor őt gyengéd gondoskodással a hatóság elé kell vezetni. Ugyanazt tudjuk mondani, mint a személyazonosító igazolvány átnyújtásának megtagadásakor, ha csak a legutolsó, 46.561 esetet vesszük, amikor a terhelt gardírozása helyett más értelmesebb intézkedéseket lehetett volna megtenni, már hasznosabb lett volna az ebbe befektetett energia…

Cikkünkkel a rendőrség munkáját szeretnénk megköszönni természetesen nem szemet hunyva, ha szakértelem vagy akarat hiányában nem tudnak vagy nem akarnak eljárni egy-egy bűncselekmény, a minket érthetően különösen érdeklő állatkínzásos ügyek esetében például, de mindenképpen rá szerettünk volna mutatni arra is, hogy nem lehetünk egyfókuszúak, nem kérhetünk számon görcsösen egy dolgot a sok száz más feladat mellett (és itt még a megbecsültségük hiányáról vagy a folyamatos létszámhiányról nem is beszéltünk).

Köszönjük meg a rendőrség munkáját minden eredményes ügyben, ha pedig szakmai segítséget tudunk adni állatvédelmi témában, ajánljuk fel minden esetben, hogy minél sikeresebbek legyenek az állatkínzásos esetek felderítései!

A statisztika forrása: http://www.police.hu/…/Kozrendvedelem%20HK%202017.%2012…