Rodics Katalin címzetes egyetemi docens, elismert természetvédelmi szakember, sok-sok év sikeres szakminisztériumi munka után jelenleg a Greenpeace munkatársa. Nagy szerepe volt például Magyarország GMO-mentességének biztosításában, a génbankok megmentésében, az illegális növény és állatkereskedelem elleni Washingtoni Egyezmény (CITES) hazai intézményrendszerének kialakításában.
Mai könyvajánlónk egyben filmajánló is, azonos címmel (Gyilkos üzlet) 2003-ban riportfilmet forgattak a témában (https://port.hu/…/…/gyilkos-uzlet–gyilkos-uzlet/movie-62382).
“Ahogy a társadalom agresszívabbá válik, úgy tolódik el a hobbiállatok tartása is az egyre veszélyesebb fajok felé. Mérgeskígyókat, madárpókokat tartanak otthon, csupa olyan állatot, amelyek korábban félelmet keltettek – mondja dr. Rodics Katalin aki már könyvében is felhívta a figyelmet a gyilkos üzletre, a veszélyes, élőhelyükről eltávolított állatokkal folyó illegális kereskedelemre. Az illegális állatkereskedelem ellen folyó sziszifuszi küzdelmet mutatja be a film.”
(A kiadvány 1995-ben jelent meg, bolti forgalomban már nem, antikváriumban több helyen kapható.)
(A greenfo.hu oldalon egy egészen friss podcast hallgatható a szakemberrel: https://greenfo.hu/…/ongyilkossag-a-biologiai-sokfeleseg-c…/)